Dev reklam

Paran varsa Amerika'yı bile yönetiyorsun? Mu acaba?

Amerika seçimini yaptı. Yaptı mı? Acaba? Donald Trump başkan oldu. Bize ne konuda yansır bu olay? Amerikan kaynaklı bankaların piyasaya pompaladığı dolarlar biraz daha artar sanırım gelsin yüksek faizler. Bu bizi nasıl etkiler? Kredi taksit limiti 48'den 120 ayada çıkar.. Haydi krediye abanı.... —  Emre Ata

Amerika seçimini yaptı. Yaptı mı? Acaba?

Donald Trump başkan oldu. Bize ne konuda yansır bu olay? Amerikan kaynaklı bankaların piyasaya pompaladığı dolarlar biraz daha artar sanırım gelsin yüksek faizler. Bu bizi nasıl etkiler? Kredi taksit limiti 48'den 120 ayada çıkar.. Haydi krediye abanın! Amerikan yerlilerine para kazandırmalıyız! Hatta bu durum bizim tür ülkelerde de aynı olur. Koskoca Amerika'nın yönetimi çılgın bir inşaatçıya verildi. Tarihe göz attığımızda yönetilebilen insanlar başa geçirildiğinde, aklı başında bir insanın yıkım dolu, yada küresel bir krize yol açıcı hareketler yapmayacağından daha uygun seçim olduğu görülüyor. Trump kim? Dış politika kim? Adam inşaatçı beyler! 

Yaşayarak göreceğiz. Seçim sonrası Amerika televizyonlarındaki meydanlara bakıyoruz bomboş. Neden acaba? Nerede bu insanlar? Neyse eminizki çalışan ve üniversite okumamış kesim oldukları için oy verip hemen eve dönmüşlerdir dinlenmek için.

Dünya uluslarına hayırlı olsun. Dün gece dövize parasını yatıranlar bugün güzel kazandılar.

Güle güle harcasınlar.

Bonus: Işid'i 30 günde silmeyi planlayan, bombalayacağını vurgulayan Mr. Trump, bunu Amerikan annelerinin yetiştirdiği herbiri Ghost kıvamında gençlerle mi yapacak? Yoksa, Irak ve Suriye'deki adını vermek istemediğim kitleyi silahlandırarak mı bunu işleme alacak? 

Sorulması gereken soru;

Bu Işid temizlenirken güçlendirilen '' MALUM '' oluşum. Temizlik işlemi bitince silahları geri verecek mi? Haydi diyelim vermediler? O silahlarla kime tehtit oluşturacaklar? 

Başka sorum yok, aslında bunlar soruda değil iddia.

İyi günler

Habermark

Emre Ata

0 Yorum

Bu Yazı Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Bugün Yazanlar

Tüm Yazarlar

Arşivde Ara

Son dönemin en iyi bilim kurgu filmi sizce hangisi?

  • Interstellar
  • Mad Max Fury Road
  • Terminator Genisys
  • Prometheus
  • Snowpiercer
  • The Martian

astropay